İçeriğe geç

Antetli Kağıt

Axom Company olarak Antetli Kağıt alanında sizlere sunduğumuz hizmetlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz

Antetli Kağıt Nedir? Ne İşe Yarar?

Şirketlerin kurumsallığına kurumsallık katan özelliklerinden biri de antetli kağıtlardır. Antetli kağıt; genellikle şirketin logosunu silik bir tonda barındıran, firma yazışmalarında şirkete prestij kazandıran bir çeşit kurumsal kağıttır. Logo genel olarak üst kısımda bulunur. Ancak kimi zaman arkaplanda silik bir tonda olduğu da görülür.

Antetli kağıt en başta önemsiz bir şeymiş gibi gözükebilir. Her ne kadar antetli kağıt kullanımı somut bir şekilde kârınızı arttıran bir şey olmasa da şirketinizin zihinlerde yer edinmesine yardımcı olur. Çünkü insanlar logoları yazılardan daha iyi hatırlarlar ve sürekli gerçekleşen resmi yazışmalarda şirketinizin logosunu görmeleri, insanların firmanızı daha kolay hatırlamalarını sağlayacaktır.

Bu sayede çok da bir masrafa girmeden marka bilinirliğinizi arttırır, şirketinize değer katarsınız. Üstelik antetli kağıdın tasarımında dahil edilen adres, telefon gibi bilgiler sayesinde kağıdı işlevsel olarak da kullanabilirsiniz.

Antetli Kağıt Tasarımı

Antetli kağıt markalar tarafından sık sık kullanılan bir araçtır. Bu sebeple firmanızı ön plana çıkaracak olan şey daha ziyade antetli kağıt tasarımıdır. 

Aşırıya kaçmadan, basit ve şık bir şekilde tasarlanmış bir antetli kağıt sayesinde firmanızı olması gerektiği gibi temsil edebilirsiniz. Yine de yenilikçi fikirlerinizi konuşturabilir, antetli kağıdınızı tamamen kendinize has bir hâle getirebilirsiniz. Axom olarak sizlerle sıkı iletişimde bulunarak sizlerden sürekli geri bildirim alıyoruz, bu sayede ortaya çıkan ürün sizin isteklerinize maksimum seviyede yaklaşıyor.

Antetli kağıdınızın tasarlanırken üstüne düşülmesi gereken asıl konular şunlardır:

  • Logonuzun konumu ve büyüklüğü, göze batmayacak şekilde ayarlanmalı. Aynı anda hem zihinlere girecek kadar ilgi çekmeli, hem de kağıttaki içeriği gölgeleyecek kadar ön planda olmamalı.
  • Kullanılacak fontlar şirketin kurumsallığına uygun, resmi bir font olmalıdır. Çünkü her ne kadar tasarım hakkında konuşsak da antetli kağıdın özü resmi yazışmaların iletilmesidir.
  • Kullanılacak renkler, logonuzla uyumlu olmalı. Markanızın kimliğini yansıtacak düzeyde ve yine göz yormayacak şekilde ayarlanmalı. Bir renk cümbüşü yaşatmamalı veya aşırı tekdüze olmamalı.
  • Kağıdın kalitesi, tasarımı kadar şirketin prestijini arttıracak veya azaltacak bir etmendir. Hemen çözülen dayanıksız kağıtlar basit bir ayrıntıymış gibi gözükse de  karşı tarafın bilinçaltına etki eden bir faktör olabilir.

Antetli Kağıt Fiyatları

Bir antetli kağıdın fiyatını belirleyen iki şey vardır. Tasarım ve malzeme. Bizden istediğiniz tasarımı ve kullanılacak malzeme ile kağıt adedini belirledikten sonra antetli kağıt fiyatı belli olur. Bunun için bizimle iletişime geçin, tasarım ve diğer konular hakkında isteklerinizi öğrendikten sonra sizlere teklifimizi hazırlayalım.

Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İster Misiniz ?

Kampanya ve özel tekliflerimizden haberdar olmak için aşağıda bulunan butondan bilgilerinizi doldurmanız yeterlidir.

Bize Ulaşın